Price $36,900
Stock# 1020
| Truck Type | Box Truck |
| Engine Make | GM |
| Engine Model | 6.6L |
| Engine HP | 350 |
| Trans Make | GM |
| Trans Model | 6L90 |
| Suspension Type | Spring |
| Axle Configuration | Single |
| Rear End Ratio | 5.37 |
| Wheelbase | 150" |
| GVWR | 14,500 |
| Front Wheels | Steel |
| Rear Wheels | Steel |
| Trans Speed | 6sp Auto |
| Box Length | 16' |
| Box Width | 96" |
| Box Height | 91" |
| Box Make | Morgan |
| Box Material | Aluminum |
| Floor Material | Wood |
| Color | White |
| Fuel Type | Gasoline |
| Tank #1 Capacity | 33 |
| Lift Gate | Yes |
| Lift Gate Capacity | 2,000 |
| Brakes | Hydraulic |
| Trans Type | Automatic |
| Under CDL | Yes |
| Serial No. | 54DC4W1D7MS203740 |
| Odometer | 39,000 |