Price $43,900
Stock# 1022
| Truck Type | Box Truck |
| Engine Make | Cummins |
| Engine Model | L9 |
| Engine HP | 350 |
| Trans Make | Allison |
| Trans Model | 3000 HS |
| Suspension Type | Air Ride |
| Front Tire Size | 11R22.5 |
| Rear Tire Size | 11R22.5 |
| Axle Configuration | Tandem |
| FA Capacity | 14700 |
| RA Capacity | 40000 |
| Rear End Ratio | 5.29 |
| Wheelbase | 256" |
| GVWR | 54,700 |
| Front Wheels | Aluminum |
| Rear Wheels | Aluminum |
| Trans Speed | 6sp Auto |
| Engine Brake | Yes |
| Box Length | 26' |
| Box Width | 102" |
| Box Height | 97" |
| Box Make | Supreme |
| Box Material | Aluminum |
| Floor Material | Wood |
| Color | White |
| Lift Gate | Yes |
| Lift Gate Capacity | 5,500 |
| Brakes | Drum |
| Trans Type | Automatic |
| Serial No. | 3ALHCYFE4KDKS6293 |
| Odometer | 222,000 |
| ECM Mileage | 222,000 |