Stock# I-002429
| Truck Type | Sleeper Truck |
| Engine Make | Cummins |
| Engine Model | ISX 15 |
| Trans Make | Eaton Fuller |
| Trans Model | RTLO-18913A |
| Suspension Type | Low Air Leaf |
| Front Tire Size | 295/60R22.5 |
| Rear Tire Size | 255/70R22.5 |
| Sleeper Type | Flat Top |
| Axle Configuration | Tandem |
| FA Capacity | 14600 |
| Wheelbase | 252 |
| GVWR | Class 8: 33,001 lb and above (14,969 kg and above) |
| Front Wheels | Aluminum |
| Rear Wheels | Aluminum/Steel |
| Trans Speed | 13 |
| 5th Wheel | Stationary |
| Sleeper Size | 58" |
| Engine Brake | Yes |
| Color | Blue |
| Fuel Type | Diesel |
| Interior Color | Black/Tan |
| Trans Type | Manual |
| Serial No. | 1NPXL49X1KD275622 |
| Odometer | 619,551 |
3 Car Cottrell Headrack