Price $119,900
Stock# UT1372
| Truck Type | Sleeper Truck |
| Engine Make | Cummins |
| Engine Model | X15 |
| Engine HP | 500 |
| Trans Make | Eaton-Fuller |
| Trans Model | RTLO-16913A |
| Suspension Type | Low Air Leaf |
| Sleeper Type | Mid Roof |
| Axle Configuration | Tandem 6x4 |
| FA Capacity | 12000 |
| RA Capacity | 40000 |
| Rear End Ratio | 3.25 |
| Wheelbase | 260" |
| GVWR | 52,000 |
| Front Wheels | Aluminum |
| Rear Wheels | Aluminum |
| Trans Speed | RTLO16913A |
| 5th Wheel | Airslide |
| Sleeper Size | 63" |
| Engine Brake | Yes |
| Frame Material | Steel |
| Color | Blue |
| Fuel Type | Diesel |
| Suspension Make | Peterbilt |
| Suspension Model | Low Air Leaf |
| Trans Type | Manual |
| Serial No. | 1XPXD49X9PD823361 |
| Odometer | 298,174 |