Stock# PJ307344
| Truck Type | Wrecker |
| Engine Make | Cummins |
| Engine Model | X15 |
| Engine HP | 565 |
| Trans Make | Eaton-Fuller |
| Trans Model | RTLO 18918B |
| Suspension Type | Air Ride |
| Front Tire Size | 11R24.5 |
| Rear Tire Size | 11R24.5 |
| Sleeper Type | 40" Flat Top |
| Axle Configuration | Tri-Axle |
| FA Capacity | 14320 |
| RA Capacity | 40000 |
| Rear End Ratio | 4.11 |
| Wheelbase | 326" |
| GVWR | 67520 |
| Front Wheels | Polished Aluminum |
| Rear Wheels | Polished Aluminum |
| Trans Speed | 18 |
| Sleeper Size | 40" |
| Engine Brake | Yes |
| Color | White |
| Interior | VIT |
| Engine Serial | 80483174 |
| Fuel Type | Diesel |
| Tank #1 Capacity | 120 |
| Tank #2 Capacity | 90 |
| EPA Year | 2021 |
| Brakes | Air Disc |
| Suspension Make | Kenworth |
| Suspension Model | AG400 |
| Trans Type | Manual |
| Under CDL | No |
| Winch Capacity | 50,000 |
| Wheel Lift | Yes |
| Wheel Lift Capacity | 35,000 |
| Emergency Lights | Whelen |
| Serial No. | 1NKZX40X6PJ307344 |
| Odometer | 75,491 |
| ECM Mileage | 75,491 |