| Truck Type | Box Truck |
| Engine Make | Cummins |
| Engine Model | ISB 6.7 |
| Engine HP | 300 |
| Trans Make | Allison |
| Trans Model | 2500 RDS |
| Suspension Type | Air Ride |
| Axle Configuration | Single |
| FA Capacity | 12000 |
| RA Capacity | 21000 |
| Rear End Ratio | 5.56 |
| Wheelbase | 272" |
| GVWR | 33,000 |
| Front Wheels | Steel |
| Rear Wheels | Steel |
| Trans Speed | 6sp Auto |
| Engine Brake | Yes |
| Box Length | 26' |
| Box Width | 102" |
| Box Height | 97" |
| Box Make | Supreme |
| Box Material | FRP |
| Floor Material | Wood |
| Color | White |
| Lift Gate | Yes |
| Lift Gate Capacity | 5,000 |
| Brakes | Air |
| Trans Type | Automatic |
| Under CDL | No |
| Serial No. | 1FVACXFC1JHJU5156 |
| Odometer | 143,000 |
| ECM Mileage | 143,000 |
Low Hour Rust Free Truck, 5k Maxon Liftgate!