| Truck Type | Sleeper Truck |
| Engine Make | Paccar |
| Engine Model | MX-13 |
| Engine HP | 455 |
| Trans Make | Eaton-Fuller |
| Trans Model | PACCARTX-12PO16F112C, |
| Suspension Type | Air Ride |
| Front Tire Size | 22.5 |
| Rear Tire Size | 22.5 |
| Sleeper Type | 76" Aerodyne |
| Axle Configuration | Tandem 6x4 |
| FA Capacity | 13200 |
| RA Capacity | 40000 |
| Rear End Ratio | 2.79 |
| Wheelbase | 236" |
| GVWR | 51,200 |
| Front Wheels | Aluminum |
| Rear Wheels | Aluminum |
| Trans Speed | 12 |
| 5th Wheel | Airslide |
| Fairings | Half |
| Sleeper Size | 76" |
| Engine Brake | Yes |
| Empty Weight | 16,966 |
| Color | Deep Tropical |
| Interior | DIAMOND VIT |
| APU | Thermo King Tr-Pack |
| Fuel Type | Diesel |
| Tank #1 Capacity | 120 |
| Tank #2 Capacity | 100 |
| EPA Year | 2021 |
| Brakes | Air Disc |
| Interior Color | Gray |
| Suspension Make | Kenworth |
| Suspension Model | AG380 |
| Trans Type | AMT |
| Paint Code | L3656EY |
| Serial No. | 1XKYDP9X6PJ234765 |
| Odometer | 410,000 |