| Truck Type | Sleeper Truck |
| Engine Make | PACCAR |
| Engine Model | MX-13 |
| Engine HP | 455 |
| Trans Make | EATON/FULLER |
| Trans Model | RTLO16913A |
| Suspension Type | AG400L |
| Axle Configuration | Tandem |
| FA Capacity | 13,000 |
| RA Capacity | 40,000 |
| Rear End Ratio | 0.0308 |
| Wheelbase | 234" |
| Front Wheels | ALUMINUM |
| Rear Wheels | ALUMINUM INNER/OUTER |
| 5th Wheel | Airslide |
| Sleeper Size | 76" |
| Engine Brake | Yes |
| Color | CHAMPAIGN |
| Interior | SPLENDOR |
| Fuel Type | Diesel |
| Tank #1 Capacity | 100 |
| Tank #2 Capacity | 100 |
| Suspension Make | KENWORTH |
| Serial No. | 1XKFDP9XXGJ467975 |
| Odometer | 731,955 |
2016 KENWORTH T700 6X4 T/A SLEEPER TRUCK TRACTOR
SOLD AS IS
TRUCK STARTS WITH A JUMP - LOCATION CAN NOT PROVIDE ASSISTANCE WITH STARTING TRUCK
TRUCK IS IN PARTIAL DERATE MODE
BRAKES LOCKED UP
PACCAR MX13 455HP ENGINE
MANUAL 13 SPEED TRANSMISSION
UNIT LOCATED IN LYNDHURST, NJ
INSPECTION DATE 5/15/26